Šonedēļ visā Latvijā notiek futbola diena. Arī Valkas pilsētas stadionā vakar pulcējās Vijciema, Ērģemes un Ozolu pamatskolas audzēkņi, lai brīvā atmosfērā izjustu futbola spēli.

Kā atzīst Futbola dienas Valkas novadā organizators, futbola treneris Valērijs Kriviņš,  tā ir lieliska iespēja arī pagasta bērniem apgūt futbola pamatus. Ja pilsētas bērniem futbola treniņi ir pieejami ikdienā (piecas reizes nedēļā viņi var apmeklēt treniņus stadionā), tad pagastu bērniem šī diena ir lieliska iespēja baudīt spēli lielā laukumā.

Bērni varēja no sirds izmēģināt, kas ir treniņš, kā ātrāk un precīzāk gūt vārtus, kā arī pildīt dažādus futbola vingrinājumus. Bija iespēja savu veiklību pārbaudīt stafetēs.

“Uzskatu, ka ir jādod iespēja tiem, kuriem ikdienā nav iespējas sportot stadionā un kuriem nav pieejams profesionāls inventārs”, norāda V.Kriviņš. “Es būšu ļoti priecīgs, ja kaut viens vai divi no bērniem, kas piedalījās, piezvanīs un teiks: “Es gribu trenēties, man iepatikās”.

Futbola treneris atzīst, ka ļoti vēlētos, lai visi bērni, kuri vēlas, varētu apmeklēt nodarbības, neatkarīgi no dzīvesvietas.

“Bērniem ļoti patīk futbola diena, viņi šeit jūtas brīvi, jo rezultāts nav svarīgs”, gandarīts ir V.Kriviņš.